Hos Hallgren & Partners är du som klient i centrum. Vi strävar efter att ge service och personligt bemötande så att det alltid ska kännas enkelt och välkomnande att anlita oss. Alla våra advokater och biträdande jurister har specialistkompetens inom något eller några fält och vi arbetar i team, med två advokater inom varje rättsområde, för att trygga ditt ärende.

Vi vinnlägger oss om att bygga relationer och jobba långsiktigt och med förståelse för våra klienters situation. Alla våra jurister lokalt förankrade, vi är verksamma och lever i Halmstad vilket har gett oss ett brett kontaktnät som även våra klienter har nytta av.

Pernilla Bengtsson

Sekreterare pernilla@hallgrenpartners.se 035-15 31 14 Mer om Pernilla

Josefin Gjälby

Advokat josefin@hallgrenpartners.se 035-15 31 16 Mer om Josefin

Otto Hallgren

Advokat otto@hallgrenpartners.se 035-15 31 11 Mer om Otto
Hallgren & Partners Maria Hägglund

Maria Hägglund

Ekonomiansvarig maria@hallgrenpartners.se 035-15 31 12 Mer om Maria

Per Jadelind

Advokat per@hallgrenpartners.se 035-15 31 03 Mer om Per

Rose-Marie Rask

Sekreterare rose-marie@hallgrenpartners.se 035-15 31 02 Mer om Rose-Marie
Hallgren & Partners Hanna Spets

Hanna Spets

Advokat hanna@hallgrenpartners.se 035-15 31 13 Mer om Hanna

Hanna Vikström

Advokat hanna.v@hallgrenpartners.se 035-15 31 05 Mer om Hanna